Migawki

Bibliografia
W swoich artykułach na tematy związane z genetyką posiłkowałem się dwoma pozycjami: Janusza Maciejowskiego i Józefa Zięby- Genetyka zwierząt i metody hodowlane; Bolesława Nowickiego- Genetyka i metody doskonalenia zwierząt. Prowadząc w swojej hodowli wybrany przez siebie program hodowlany, podaję również swoje obserwacje i wyniki zaobserwowanych zmian w stadzie.
 
Start arrow Regulamin
Regulamin Portalu Królikarz Polski
Redaktor: Administrator   
13.04.2008.

1.Wszyscy musimy żyć w zgodzie z prawem. Dlatego w trosce o siebie i to miejsce nie umieszczaj na Portalu i Forum Królikarz Polski treści naruszających przepisy: Konstytucji RP, Kodeksu Karnego, Ustawy O Ochronie Informacji Niejawnej. Zapewni to spokojny sen - zwłaszcza o 6 rano - Tobie i Administratorom.

2. Odnoś się do innych użytkowników Portalu i Forum Królikarz Polski tak jak chcesz, aby odnoszono się do Ciebie. Rasistowskie, obraźliwe lub dyskryminujące posty i treści (w tym grafika i avatary) będą usuwane. To samo dotyczy treści pornograficznych i wulgarnych.

3. Bądź tolerancyjny. Uznaj prawo innych do posiadania poglądów, których Ty nie podzielasz. Nie staraj się mówić innym "jak mają żyć" i "co mają robić".

4. Bądź wyrozumiały dla początkujących. Każdy kiedyś stawia swoje pierwsze kroki w Internecie. Jeśli uważasz, że musisz zwrócić komuś uwagę - zrób to taktownie, bez publicznego piętnowania.

5. W bardzo złym tonie jest zwracanie dyskutantom uwagi na literówki, błędy ortograficzne i gramatyczne.

6. Jeszcze gorzej widziane są posty napisane "cyrylicą", lub jak kto woli "pokemonami". Co to oznacza? Jeśli piszesz bez zachowania podstawowych zasad gramatyki, ortografii i stylistyki nie oczekuj, że komuś będzie się chciało przedrzeć przez "gĄsZcZ pOkEmOnÓw" lub czegoś "jeshtsche gorschego" i odpowiedzieć na Twój post. Wbrew pozorom nie jest to śmieszne dla osób, które muszą czytać (i rozumieć!) kilkaset takich pokemonów dziennie.

7. Szanuj język ojczysty i staraj się przestrzegać jego zasad. Gdy piszesz post, zwracaj uwagę na pojawiające się czerwone podkreślenia wpisywanego przez Ciebie tekstu. Zwykle wskazują błędy pisowni.

8. Nie pisz całego tekstu dużymi literami. Dużych liter używa się, aby jakiś fragment wypowiedzi szczególnie podkreślić. W elektronicznej formie przekazu oznaczają one używanie podniesionego tonu albo wręcz krzyku.

9.Pisząc swoje posty staraj się trzymać tematu wątku. Do dyspozycji masz wszystkie kolory tekstu z wyjątkiem czerwonego i zielonego - pierwszy zarezerwowany jest dla Administratora, drugi dla Moderatorów. Zanim założysz nowy temat, sprawdź czy podobny nie został już założony przez kogoś innego.

10. Pamiętaj, że Moderator to też Użytkownik, który, tak jak Ty wchodzi na Forum dla przyjemności i z chęci niesienia pomocy innym. Nie jest "maszynką do tropienia zbrodni" ani "automatem do natychmiastowego odpowiadania na posty".

11. Nie domagaj się natychmiastowej odpowiedzi na zadane przez Ciebie na Forum Królikarz Polski pytanie. Może akurat nikt nie umie lub nie może Ci pomóc. Zaczekaj, a gdy wątek zacznie "tonąć" - podbij lub napisz PW. Korzystaj z wyszukiwarki.

12. Wybierając dla siebie avatar zapoznaj się z emblematami pozostałych Użytkowników i wybierz, w miarę możliwości, taki który nie będzie powtarzał się z już istniejącym.

13. Nie zamieszczaj na forum publicznym, prywatnej korespondencji bez zgody autora. Chyba, że dotyczy to wyzwisk, rasistowskich odzywek, pogróżek, spamu, czy wyraźnego łamania prawa.

14. Wszelkie sprawy o charakterze prywatnym załatwiaj tylko i wyłącznie przy użyciu prywatnej wiadomości, e-mail, gg, skype'a.

15. Propozycje dotyczące funkcjonowania Portalu i Forum Królikarz Polski zgłaszaj do Administratora lub Moderatora na prywatną wiadomość (PW) albo e-mail.

16. Problemy techniczne występujące w trakcie korzystania z Portalu i Forum Królikarz Polski zgłaszaj do Administratora na prywatną wiadomość (PW) lub e-mail.

17. Udostępnianie oraz prośba o udostępnianie nielegalnych materiałów objętych ochroną praw autorskich (muzyka, filmy, książki, gry itp...) jest zabronione. Dostęp do źródła takich informacji będzie kasowany, a Użytkownik notorycznie łamiący regulamin i propagujący tego typu informacje podlega procedurze upomnień i banów;

18. Reklama, zbieranie informacji, przeprowadzanie sondy, badanie nastrojów, upodobań, potrzeb Użytkowników, wymaga uzyskania zgody Administratora Forum Królikarz Polski.

19. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treści umieszczane na Forum przez Użytkowników. Każdy odpowiada wyłącznie za siebie.

20. Każdy Użytkownik ma prawo wnieść skargę na Administratora czy Moderatora. Osoba, która zgłasza zauważoną nieprawidłowość jest zobligowana do wysłania maila lub prywatnej wiadomości (PW) do Admina, ale także zawsze do wiadomości osoby, co do której mamy takie czy inne obiekcje. Skarga nie pozostanie bez rozpatrzenia.

21. Jeśli zechcesz nas pożegnać - pamiętaj: Nie usuwamy postów, które nie łamią regulaminu. Wiąże się to zbyt często z niszczeniem treści istniejących wątków i porad na których nam zależy. Dlatego, jeśli masz ochotę pożegnać się z nami, po prostu nie wchodź na nasze strony. Jeśli mimo to będziesz edytować dziesiątki swoich postów, spodziewaj się zablokowania swojego konta - jest to odruch obronny administratorów.  

22. W profilu wpisuj zawsze "skąd pochodzisz" (region lub miejscowość) ułatwi to kontakt z innymi użytkownikami w sprawach kupna- sprzedaży i innych.

23.Życie zaskakuje nas cały czas i zmusza do reakcji, dlatego ten regulamin również może ulec zmianie. Zajrzyj więc tutaj czasem aby nie dać się zaskoczyć życiu.

Co stanie się, jeśli nie zastosujesz się do regulaminu?

A) Możesz liczyć na alienację; Nikt nie lubi czepialskich, agresywnych osób zwanych trollami.

B) Przy uporczywym i stałym dokuczaniu uczestnikom dyskusji możesz liczyć na to, że zwrócisz na siebie uwagę Administratorów.

C) Admin lub Moderator może Cię upomnieć, dać Ci ostrzeżenie, usunąć lub zmienić Twoje posty, zamknąć lub usunąć Twoje tematy lub odebrać w ogóle dostęp do forum poprzez nałożenie "bana" na nick, adres IP, lub jedno i drugie.

Pamiętaj, że regulamin dotyczy wszystkich Użytkowników Portalu i Forum królikarz Polski - Ciebie również.

 

Imieniny

22 Stycznia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Dobromysł,
Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta,
Wincenty
Do końca roku zostało 344 dni.
© 2018 Królikarz Polski ::
- www.krolikarzpolski.pl -