Królikarz Polski
Forum poświęcone hodowli królików

Profilaktyka i leczenie chorób - POMOCY ODCISKI!

BLAZEJ - 2017-05-10, 14:57
Temat postu: POMOCY ODCISKI!
Witam .
Panowie potrzebuje dobrej rady . Mam kłopot z samcem bos ( 6.700 kg)od 3 miesięcy walczę z odciskami na skokach. Robiłem mu już kuracje preparatami od wet. Owijalem opatrunkami ale problem wraca a do tego sączy się z nich krew . Myślę że to problem klatki tylko nie wiem jaki dodam że bardzo dbam o kroliki i podkreśle słowo bardzo. Samiec ma obcinane paznokcie zawsze na czas gdyż regularnie je sprawdzam . Mam w hodowli 40 krolikow i tylko on ma takie kłopoty ( takie same warunki bytowania). Jeśli chodzi o klatkę ( komora 95 cm na metr ) to podłoga z linoleum zawsze ze sloma najczęściej owsianą. Sprzątana raz w tygodniu . Zabezpieczana lubisanem w proszku na podłogę oraz w sprayu na ściany . Podłoga jest gładka z lekkim spadkiem bez żadnych gwoździ itp. Może ktoś z Was mi pomoże bo ja już nie wiem o co chodzi . Pozdrawiam

Babilon72 - 2017-05-10, 18:50

Na odciski nie ma lekarstwa, tym bardziej, że jest to schorzenie najczęściej dotykające królików ras dużych.
BLAZEJ - 2017-06-21, 00:34

Otóż jest lek na odciski . Maść bedicort g na receptę . Smaruje się co 2 dni max przez 1.5 tyg. Belgowi juz nawet sierść dorosła na skółkach i nie widzę nawrotu . Maść polecił mi jeden z najlepszych hodowcow bos w pl. I jak widać zna się gość na rzeczy