Portal joomla Królikarz Polski
Forum poświęcone hodowli królików

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Portal KrólikarzStrona Główna  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY ODCISKI!
Autor Wiadomość
BLAZEJ 

Wysłany: 2017-05-10, 13:57   POMOCY ODCISKI!

Witam .
Panowie potrzebuje dobrej rady . Mam kłopot z samcem bos ( 6.700 kg)od 3 miesięcy walczę z odciskami na skokach. Robiłem mu już kuracje preparatami od wet. Owijalem opatrunkami ale problem wraca a do tego sączy się z nich krew . Myślę że to problem klatki tylko nie wiem jaki dodam że bardzo dbam o kroliki i podkreśle słowo bardzo. Samiec ma obcinane paznokcie zawsze na czas gdyż regularnie je sprawdzam . Mam w hodowli 40 krolikow i tylko on ma takie kłopoty ( takie same warunki bytowania). Jeśli chodzi o klatkę ( komora 95 cm na metr ) to podłoga z linoleum zawsze ze sloma najczęściej owsianą. Sprzątana raz w tygodniu . Zabezpieczana lubisanem w proszku na podłogę oraz w sprayu na ściany . Podłoga jest gładka z lekkim spadkiem bez żadnych gwoździ itp. Może ktoś z Was mi pomoże bo ja już nie wiem o co chodzi . Pozdrawiam

2017-05-10 14.54.21.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 251,25 KB

Babilon72 
25T

Wysłany: 2017-05-10, 17:50   

Na odciski nie ma lekarstwa, tym bardziej, że jest to schorzenie najczęściej dotykające królików ras dużych.

BLAZEJ 

Wysłany: 2017-06-20, 23:34   

Otóż jest lek na odciski . Maść bedicort g na receptę . Smaruje się co 2 dni max przez 1.5 tyg. Belgowi juz nawet sierść dorosła na skółkach i nie widzę nawrotu . Maść polecił mi jeden z najlepszych hodowcow bos w pl. I jak widać zna się gość na rzeczy

Odpowiedz do tematu