Portal joomla Królikarz Polski
Forum poświęcone hodowli królików

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Portal KrólikarzStrona Główna  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy wyciągnąc kotnik z klatki?
Autor Wiadomość
kakaroto
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-19, 18:26   Kiedy wyciągnąc kotnik z klatki?

Teraz mają 2tygodnie kiedy go wyciągnąc?

A i czy moge wyciągnac słome do zera i dac nową bez obaw że samica będzie wkurzona? Czy nadal tylko przyscielac nową?

maczo123 
hodowca

Wysłany: 2011-03-19, 19:05   

Ja wyciągam kotnik jak odsadzam młode czyli tak w 6 - 7 tygodniu życia żeby młode mogły się gdzi chować i spać. Słomy raczej nie wyciągaj niech majom tom słome ja wyciągam słome dopiero gdy odsadzm króliki wtedy biorę kotnik czyszcze go i przygotowuje do nastempnego wykotu

Stefan 
Administrator
Z, TU

Wysłany: 2011-03-19, 19:15   

Kolego, jak możesz pytać czy wyjąć kotnik w wieku 2 tygodni. To po co go tam wkładałeś? Króliki są jeszcze w gnieździe i wg Twojego wyobrażenia gdzie mają teraz przebywać, tym bardziej po wymianie słomy? Kotnik możesz usunąć najwcześniej po wyjściu młodych z gniazda i samodzielnemu pobieraniu pokarmu.

yeti 

Wysłany: 2011-03-19, 21:09   

Wyjmij kiedy zrobi się cieplej a króliki będą samodzielne i więcej czasu zaczną spędzać poza kotnikiem niż w nim. Ja wyjmuję samice od młodych nie wcześniej niż po dziesięciu tygodniach od urodzenia a kotnik jeszcze później.
Tyle, że ja przeglądam gniazdo w kotniku i na bieżąco go porządkuję. Tobie raczej doradzam wyjecie samicy z klatki i sprzątniecie klatki a nie kotnika.
Jeszcze raz potwierdza się zasada, ze opieka nad królikami to kompleksowe prace a nie pojedyncze elementy wyrwane z kontekstu.
Kto robi przeglądy gniazd, nie zastanawia się kiedy i jak tam sprzątać. Nie ma także wątpliwości kiedy sprzątać klatkę, bo robi to przy okazji poprzednich czynności
P.S.
>kakaroto< uzupełnij, z łaski swojej, "skąd" w swoim profilu. Jakoś tak głupio podpowiadać "tajemniczym gościom"

Odpowiedz do tematu