Portal joomla Królikarz Polski
Forum poświęcone hodowli królików

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Portal KrólikarzStrona Główna  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WYKOTY
Autor Wiadomość
Robik 
Hodowca
rabbit.bloog.pl/

Wysłany: 2009-05-06, 07:18   WYKOTY

Wczoraj wykociła mi się jedna z samiczek Kalifornijskich, dzisiaj druga. Jestem bardzo zadowolony mam nadzieję, że wszystkie będą się rozwijały prawidłowo.
Nie zaglądałem jeszcze do gniazda pierwszej ale ta druga urodziła 7 gniazdo było odkryte więc mogłem policzyć ile ich jest. Przykryłem je puchem mam nadzieję, że przeżyją.
Ważna w życiu jest pasja

wueskowicz 
hodowca królików

Wysłany: 2009-05-06, 09:20   

witam.
u mnie wczoraj odbył się ostatni (szósty) wykot. pierwszy był pod koniec lutego. narazie nie planuję więcej wykotów ze względu na to, że nie mam zbyt dużo klatek a już mam około 50 młodych :-D

Robik 
Hodowca
rabbit.bloog.pl/

Wysłany: 2009-05-06, 15:10   

W pierwszym gnieździe naliczyłem 8 sztuk. Tak więc jedna ma 7 druga 8.
Ważna w życiu jest pasja

wukaesiak87 
Hodowca

Wysłany: 2009-05-06, 15:47   

Witam, mi ostatnio okocily sie trzy samicy bos, jedna miala 6, druga 5 a trzecia 7, teraz czekam na jeszcze 3 wykoty w najblizszym czasie i czwarty za jakies 25 dni. pozdrawiam

kombajn 

Wysłany: 2009-05-06, 16:20   

A ja z 4 planowanych wykotów doczekałem sie jednego w ilości 4sztuk od jednej samicy, duga miała termin na 29 kwietnia i młodych do tej Pory niema, chyba pójdzie dziś do samca, trzecia ma termin na 17maja a już zrobiła gniazdo... pewnie to będzie jej druga urojona ciążą z koleji, 4 też na 16 maja termin, przytyła wiec czekam cierpliwie, na jej młodych zależy mi najbardziej.

Kicaj 

Wysłany: 2009-05-07, 21:03   

Właśnie samiczka FBC buduje gniazdo.
Czekam jeszcze na samicę mieszańca, gniazdo zrobiła kilka dni temu, a wygląda jak wielki wałek z małą głową ;-)

Robik 
Hodowca
rabbit.bloog.pl/

Wysłany: 2009-05-07, 21:07   

A u mnie w okolicy 14-16 wykocą się jeszcze dwie samiczki Kalifornijskie są pierwiostkami więc różnie może być ale gniazda już zaczęły robić. Podziwiam instynkt macierzyński u królików Kalifornijskich.
Ważna w życiu jest pasja

wukaesiak87 
Hodowca

Wysłany: 2009-05-08, 12:44   

Witam. U mnie wykocily sie 4 samice BOS: 3 pierwiastki kolejno;7, 8, 12 sztuk i czeszka 11 mlodych. Zobaczymy jak to wszystko sie ulozy ale narazie jest ok ;-) . A w najblizszym czasie jeszcze dwie i trzecia puszczona wiec mlodych bedzie opor jak sie wszystko powiedzie. Mlodych podkladale nie ebde bo pozniej nie bede wiedzial ktore sa ktore a rodowody trzeba wypisac i moglyby byc problemy. pozdarwiam

Robik 
Hodowca
rabbit.bloog.pl/

Wysłany: 2009-05-14, 08:39   

Witam!!!
Dzisiaj wykociła mi się samiczka pierworódka rasy Kalifornijskiej ma 3 młode. Klasyka na pierworódkę zrobiła malutkie gniazdo i to nie w rogu tylko gdzieś bliżej środka, dwa małe leżały w gnieździe a trzeci sobie łaził po klatce. Wyjąłem samicę i polepszyłem to gniazdo, młodego zaś włożyłem do rodzeństwa. Ciekawe jak będzie karmiła ta samica?
Ważna w życiu jest pasja

wukaesiak87 
Hodowca

Wysłany: 2009-05-14, 09:33   

Witam, mi takze okocily sie dwie kolejne samicy, byly to bos poniewaz tylko ta rase hoduje, sa juz sparwdzone jako matki wiec obaw ze nie beda chowac nie mialem. Mialy 10 i 9 ale druga zosatwila sobie 7 a pierwszej sam zosatwie 7 poniewaz ma ona slabe mleko i przy takiej ilosci to kroliki bylyby kiepskie. Pozdrawiam

CHUDY 
Hodowca
340P

Wysłany: 2009-05-14, 12:04   

Witam
mi we wtorek okociła się też samica kalifornijska pierworódka i miała 9 młodych jak na razie wszystkie żyją zrobiła ładne duże gniazdo śerści nadarła z pół klatki jak dobrze je odchowa do chyba zostawie ją do dalszej hodowli bo na początku chciałem ją sprzedac.
Dzisiaj czekam na następny wykot też kalifornjiska ma się kocić już zrobiła gniazdo.

Kicaj 

Wysłany: 2009-05-14, 15:52   

10 maja okociła się samiczka FBC, zrobiła ładne gniazdo a miot liczy 6 osesków.

14 maja samiczka mieszańca, czarna, młode po FBSrC i aż... 13 sztuk (na 14)! Nie mam serca niektórych "zlikwidować" a pod samicę FBC byłoby za dużo (ma 6/6). Mam nadzieje, że wychowa, bo zawsze wychowuje bardzo fajnie młode, szkoda tylko, że będą trochę mniejsze.

kombajn 

Wysłany: 2009-05-17, 20:31   

Dziś wykociła mi się samica od której najbardziej chciałem młode, 7sztuk ładnych równych osesków, to jej drugi miot poprzedni odchowała cały i młode ładnie rosną. druga z tego samego terminu miała kolejną urojona ciążę...

Robik 
Hodowca
rabbit.bloog.pl/

Wysłany: 2009-05-18, 20:14   

Dzisiaj kolejny wykot pierworódki Kalifornijskiej 5 ślicznych osesków, został jeszcze jeden u Turyngskiej samiczki też pierworódki.
Ważna w życiu jest pasja

hodowca-dawid 

Wysłany: 2009-05-29, 16:55   

Witam.
20 maja b.r. okociła mi się samica (hoduję szaraki). Cieszyłem się bardzo ponieważ 2 miesiące temu zacząłem hodować króliki. Jest ich chyba 7. Są one koloru białego w czarne plamki (po matce) a jeden dla odmiany czarny. Jeden mi zdechł. Niedługo postaram się wstawić zdjęcia. Jeszcze nie wychodzą z gniazda choć minęło już ponad tydzień. Ale to pewnie dlatego że jest jeszcze zimno. Pozdrawiam wszystkich hodowców i miłośników szaraków oraz tych co hodują rasowe króliki.

Odpowiedz do tematu