Portal joomla Królikarz Polski
Forum poświęcone hodowli królików

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Portal KrólikarzStrona Główna  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dezynfekcja klatki
Autor Wiadomość
mdk3000 
Hodowca

Wysłany: 2009-05-25, 21:29   Dezynfekcja klatki

Witam,
Jaki środek używacie do dezynfekcji klatek? Znajomi mi poleca VIRKON.

kombajn 

Wysłany: 2009-05-25, 21:55   

można zastosować coś naturalnego i użyć wapna, Dokładnie pomalować klatkę, wapno ma właściwość dezynfekcyjne

mdk3000 
Hodowca

Wysłany: 2009-05-26, 06:52   Dezynfekcja klatki

Wolę jakiś środek, którym można pomalować lub spryskać klatkę i móc wpuścić królika.

kombajn 

Wysłany: 2009-05-26, 20:15   

Jak wolisz, ale pamiętaj że dawniej ludzie nie mieli do dyspozycji żadnych specyfików i też hodowali zdrowe króle. ja używam tylko wapna i sprawę dezynfekcji uważam za załatwioną. średnie co trzecie sprzątanie maluje klatki od wewnątrz roztworem wapna i wody

Stefan 
Administrator
Z, BU

Wysłany: 2009-05-26, 20:19   

Wapno-ok, ma jedną wadę, że może po wyschnięciu pylić. Virkon można stosować. Ja stosuję EM i innych specyfików nie używam.

kombajn 

Wysłany: 2009-05-26, 20:28   

Masz racje kol. Stefanie jedyną wadą wapna jest pylenie po wyschnięciu, ale gdy nie maluje się zbyt obficie (gruba warstwa) pylenie jest znikome

mdk3000 
Hodowca

Wysłany: 2009-06-01, 18:50   Dezynfekcja klatki

Witam,
Czy jak stosujecie środek Virkon, do w obok klatach posiadacie króliki, oraz drugie pytanie, czy po zastosowaniu tego środka dajecie od razu nową ściółkę i wpuszczacie króle.

roman-piotr 
roman-piotr

Wysłany: 2013-08-31, 22:20   dezyzfekcja

Witam ,troche mnie nie bylo ,mam pytanie bo chce przeprowadzic dezynfekcje klatek przed jesienia w pomieszczeniu i bylem u weterynarza dal mi {ECOCID S]DO OPRYSKU wygodnie i wszedzie dojdzie tylko nie mam ulotki w necie szukam i nic nie ma kiedy moge wpuscic kroliki po zastosowaniu niby jest nie szkodliwy dla ludzi i zwierzat,czy ktos z was to stosowal.Pozdrawiam.

[ Dodano: 2013-08-31, 23:23 ]
a co myslicie o ECOCID S bo dal mi go weter.jak chcialem odkazic klatki zapobiegawczo przed jesienia

zazon 
Hodowca

Wysłany: 2013-09-01, 10:19   

Tu masz napisane po jakim czasie można wprowadzać zwierzęta http://megavet.eu/produkt...ek-1kg---2.html

roman-piotr 
roman-piotr

Wysłany: 2013-09-01, 21:00   

Dzieki zazon o to mi chodzilo ,pozdrawiam

Lalka1988 

Wysłany: 2014-08-03, 16:05   

kombajn napisał/a:
Masz racje kol. Stefanie jedyną wadą wapna jest pylenie po wyschnięciu, ale gdy nie maluje się zbyt obficie (gruba warstwa) pylenie jest znikome

Witam. Czy to wapno to takie najzwyklejsze wapno jakiego używa się do bielenia drzew czy jakieś specjalne?

Ostatnio odkażałam klatkę środkiem w sprayu . Króliki biegały w wolierze przez cały dzień. Jak pomaluję rano, to wieczorem spokojnie mogę je wpuścić?
2 króliki (na razie)
20 papug

mironrak 
Hodowca

Wysłany: 2014-11-06, 10:14   Re: Dezynfekcja klatki

mdk3000 napisał/a:
Witam,
Czy jak stosujecie środek Virkon, do w obok klatach posiadacie króliki, oraz drugie pytanie, czy po zastosowaniu tego środka dajecie od razu nową ściółkę i wpuszczacie króle.

Po dezynfekcji Virkonem (robię to opryskiwaczem) zostawiam na kilka minut, a następnie daje do opryskiwacza czystą ciepłą wodę i zmywam. Takie instrukcje są na ulotce. Jeśli chodzi o zwierzaki to dezynfekowałem klatkę, gdzie obok były króliki(nie zauważyłem u nich jakiś zatruć). Teraz przeważnie staram się, aby klatki były puste. Raz w roku klatki wynoszę na wolne powietrze i tam je dokładnie myje i dezynfekuje. Słyszałem o takim preparacie jak Rapicid(sam go nie próbowałem), można go stosować, gdy zwierzęta są w klatkach, też zwalcza grzyby, bakterie i wirusy.

siwy2934 

Wysłany: 2014-11-06, 14:29   

Ja w swoich klatkach drewnianych stosuję środek Nobactel oraz od czasu do czasu opalanie palnikiem gazowym. Nobactel ma przyjemny zapach jednak nie powinien mieć kontaktu z żywnością. Czekam po spryskaniu klatek aż mgiełka opadnie i lekko wyschnie klatka, następnie daję świeżą ściółkę, stosuję od roku i nie zauważyłem żadnych niepokojących oznak.

Wojtikk 

Wysłany: 2014-11-07, 17:28   

Cytat:
jednak nie powinien mieć kontaktu z żywnością

Żaden środek chemiczny nie ma prawa dostać się do żywności. Łatwo o zatrucia i problemy z tym związane.

Ja swoje klatki też dezynfekuje Virkonem.

siwy2934 

Wysłany: 2014-11-07, 21:41   

Wojtikk napisał/a:
Cytat:
jednak nie powinien mieć kontaktu z żywnością

Żaden środek chemiczny nie ma prawa dostać się do żywności. Łatwo o zatrucia i problemy z tym związane.

Ja swoje klatki też dezynfekuje Virkonem.

tak tak tylko, że nobactel jest w pełni biodegradowalny i w miarę bezpieczny nie trzeba go spłukiwać wodą po zastosowaniu i działa czynnie na powierzchni przedmiotu spryskanego tylko 5 minut i ulega rozpadowi

Odpowiedz do tematu