Portal joomla Królikarz Polski
Forum poświęcone hodowli królików

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Portal KrólikarzStrona Główna  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
rasy zarobkowe
Autor Wiadomość
Lewis 

Wysłany: 2010-04-16, 10:32   rasy zarobkowe

Jakie rasy polecacie do hodowli zaobkowej? czyli żeby czerpac zyski z hodowli?
BOS są dobre słyszałem lecz podobno bardzo delikatne o trudne w hodowli

damian.o_92 
---NB----WJS---FB---

Wysłany: 2010-04-16, 14:07   

Belgi jest dobrze hodować dla kasy bo to najdroższa rasa. Ale jak napisałeś sa bardzo trudne w hodowli.

Wielki jasnosrebrzysty;

Francuski baran;

kristoper80 

Wysłany: 2010-04-16, 14:16   

Moim zdaniem ciezko jest okreslic jedna rase rozmawialem z wieloma hodowcami na temat roznych ras kroli i z tego co uslyszalem niema zbyt wielkich pieniedzy z hodowli zdecydowana wiekszosc z nich tak jak ja hoduje krole hobbystycznie nie zwracajac zbyt wielkiej uwagi na zarobek.Bardzo czesto wychodza na tzw zero lub zysk jest minimalny. Zeby cos zarobic musisz miec naprawde dobry material rozplodowy i renome na rynku a to nie jest latwe. Duzo co do ras zalezy tez od terenu z jakiego pochodzisz w jednej czesci wola taka a w drugiej czesci Polski inna rase kroli. U mnie w Lubuskim z tego co sie orientuje dobrze sprzedaja sie belgi ale nie jest to regula. Ja osobiscie wole b.f i wiedenskie a ze sprzedaza roznie bywa poprostu musisz dobrze zorientowac sie na rynku a nie bedzie to latwe ale powodzenia moze ci sie uda.

CHUDY 
Hodowca
340P

Wysłany: 2010-04-16, 23:21   

Wdług mnie każdą rase możesz przeznaczyć na cele zarobkowe.

Jeśli będziesz miał króliki bardzo dobrej jakości to nie będziesz musiał martwić się o zbyt.

Baartez2006 
Hodowca

Wysłany: 2010-04-17, 21:12   

ale żeby mieć króliki bardzo dobrej jakości najpierw trzeba trochę zainwestować

koby 

Wysłany: 2010-04-17, 21:16   

kristoper80 napisał/a:
Moim zdaniem ciezko jest okreslic jedna rase rozmawialem z wieloma hodowcami na temat roznych ras kroli i z tego co uslyszalem niema zbyt wielkich pieniedzy z hodowli zdecydowana wiekszosc z nich tak jak ja hoduje krole hobbystycznie nie zwracajac zbyt wielkiej uwagi na zarobek.Bardzo czesto wychodza na tzw zero lub zysk jest minimalny. Zeby cos zarobic musisz miec naprawde dobry material rozplodowy i renome na rynku a to nie jest latwe. Duzo co do ras zalezy tez od terenu z jakiego pochodzisz w jednej czesci wola taka a w drugiej czesci Polski inna rase kroli. U mnie w Lubuskim z tego co sie orientuje dobrze sprzedaja sie belgi ale nie jest to regula. Ja osobiscie wole b.f i wiedenskie a ze sprzedaza roznie bywa poprostu musisz dobrze zorientowac sie na rynku a nie bedzie to latwe ale powodzenia moze ci sie uda.

Króliki hoduję raczej nie zarobkowo i zdziwienie było duże na rynku jak sprzedałem wypasione 5kg samiczki mieszane po 40 PLN. Może i za tanio, ale ciśnienie w królikarni było duże, a zamrażarka pełna. Jak komu zależy :-) . Nie będę trzymał miesiąc czy dwa, żeby zarobić kilka złotych więcej, a ładne króliki i tak szły do dalszego chowu więc wyszło im na zdrowie. Dla siebie najlepiej kupować bezpośrednio z hodowli. Na targu to trzeba trochę najpierw bywać, żeby się dowiedzieć, kto jest kto, bo można kupić "pasztet".

Odpowiedz do tematu