Portal joomla Królikarz Polski
Forum poświęcone hodowli królików

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Portal KrólikarzStrona Główna  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dezynfekcja klatek
Autor Wiadomość
mateusz997 

Wysłany: 2010-08-20, 17:06   dezynfekcja klatek

WITAM
Czy moze wiecie jak przeprowadzic dezynfekcje klatek?jak wy to przeprowadzacie i w jaki sposób.Prosze o odpowiedziec

harry12 

Wysłany: 2010-08-20, 20:23   

zapraszam na gg. chetnie pomogę 8966228
Pozdrawiam

boniek234 

Wysłany: 2010-08-23, 20:35   

Mógłby ktoś napisać jak to się robi wapnem

kamil16511 

Wysłany: 2010-08-23, 21:59   

byłem dzisiaj u weteryniarza i on mi powiedział ze po myksowatozie najlepszy jest chlor ,goraca woda i domestos zdziwiłem sie gdy mi to powiedział i dlatego chciałbym was o skomentowanie tego czy to dobre sposoby odkazenia klatek.
powiedział mi tez ze jak chce zaszczepić królika na pomór i myksomatoze to trzeba go najpierw odrobaczyć czy to prawda??

boniek234 

Wysłany: 2010-08-23, 22:19   

Trzeba było mu powiedzieć że twój weteryniarz akurat jest na urlopie ;)

bobik000 

Wysłany: 2010-08-24, 14:58   

DEZYNFEKCJA KLATEK. Już niedługo zacznie się odsadzanie młodych królików z pierwszych tegorocznych wykotów. Aby młode króliki miały bardzo dobre warunki do rozwoju i nie chorowały na taką chorobę jak kokcydioza, musimy starannie przeprowadzić odkażanie pomieszczeń, w których będą przebywać. Powierzchnię klatek przed przystąpieniem do odkażanie należy dokładnie oczyścić z kału, resztek karmy i ściółki. Wszystkie sprzęty drewniane, klatki, należy najpierw wyszorować gorącym roztworem sody żrącej. Na 1 litr wody dajemy 30 g sody żrącej tworząc 3-procentowy roztwór. Po przeprowadzeniu odkażania należy klatki i sprzęt dokładnie wysuszyć i wywietrzyć. Bakteriobójczo działa też wystawienie odkażonych klatek i sprzętu na bezpośrednie działadnie promieni słonecznych. Odkażamy także teren na którym stoją klatki. Stosujemy do tego wapno, rozsypując je pod klatkami i przysypując cienką, około 5-centymetrową warstwą ziemi. Wszystkie prace związane z dezynfekcją należy wykonywać w ubraniach ochronnych i zachować szczególną ostrożność przy obchodzeniu się ze żrącymi środkami chemicznymi.

harry12 

Wysłany: 2010-08-24, 19:58   

Z kąd skopiowałes dziecko ten post ???
ziemią sobie mozesz posyapc ... wiesz co .... :)
Sorry za ostrośc ale kopiowanie tekstów i wstawianie ich jako swoje jest karygodne, do tego informacje nie najlepsze...
pozdrawiam :)

kamil16511 

Wysłany: 2010-08-24, 21:51   

ej zajmujecie sie krytykowaniem innych ale to forum chyba nie na tym polega tylko na pomoganiu innym hodowcom w potrzebie prawda?? wiec ja was prosze o pomoc!!

harry12 

Wysłany: 2010-08-25, 09:43   

Oczywiście
zgadzam sie ale uzywanie "ctr + C" i wklejenie jako swój post jest troche nie uczciwe zważajac na niska wiedze uzytkownika ( po poprzednich postach..)
dlatego polecam wypowiadac sie osobom które wiedzą cos na ten temat :)
I wracamy do tematu :)

jozef

Wysłany: 2010-09-11, 12:10   odkażanie

Witam; ja kupiłem na allegro RAPICID 1 litr ok. 60 zł. i stosowałem zgodnie z instrukcją, popryskałem nawet wokół klatek. Jest efekt. Pozdrawiam.

PAWEL_WP1 

Wysłany: 2011-01-13, 14:50   

Ja po sprzątaniu klatki opalam ją palnikiem ale przed opaleniem dodatkowo zraszam klatkę wodą .po opaleniu stosujęśrodek lubisan zgodnie z instrukcją i jestem zadowolony.

johan

Wysłany: 2011-01-29, 22:40   

Ja stosuje zwykłe palone suche wapno.Wymiatam dokładnie klatke przy pomocy szczotki i szpachtli a nastepnie nabieram ok.1/3-1/2szklanki wapna na łopatke i szybkim ruchem szczotki staram się zrzucić je z tejże łopatki.Następnie rozmiatam po calej klatce.Z regóły ta ilość wapna jest wystarczająca.Taką dezynfekcje przeprowadzam przy każdym czyszczeniu klatek.

yeti 

Wysłany: 2011-01-30, 19:52   

Na wystawie w W-wie (w styczniu) kupiłem środek do suchej dezynfekcji klatek (gołębi ale i królików). Jest to proszek.
Za dwa kg zapłaciłem kilkanaście złotych. nazywa się DEZOSAN WIGOR.
Z rozmowy z przedstawicielem firmy rozprowadzającej( weterynaryjnej) i materiałów jakie dostałem wynika, że można dezynfekować ściółkę w obecności zwierząt.
Na razie dwa razy przy sprzątaniu posypałem podłogę w klatkach (w miejscach wilgotnych) Trochę czuć jakby proszkiem do prania, ale królikom jak na razie nic nie jest. Preparat ma działać kokcydiozę ale i zmniejszać wydzielanie amoniaku.
Jeśli ten preparat się sprawdzi to dla mnie rewelacja na zimę. Nie mam jak dezynfekować przy mrozach preparatami w płynie.
MAM PYTANIE! Czy ktoś używał tego preparatu, może jakiś wasz znajomy hodowca gołębi?
Co myślicie o tym preparacie.

harry12 

Wysłany: 2011-01-30, 19:59   

Ja używam ;-) Jeżeli mówimy o tym własnie - Dezosan z firmy LNB, ja kupuje w workach 25 kg - koszt ok 140-160 zł różnie wychodzi
Głównie stosuje u trzody chlewnej ale u królików także od kilku lat.
Ciekawostką jest że najlepiej działa pod wpływem wilgoci
jest bardzo drobny co sprawia że można nim nawet oczyszczać powietrze
Zapach ma bardzo fajny
Zwięrzęta mogą go spokojnie jeść nawet i nie ma problemów
Oczywiście przy używaniu kazdego środka mogą wystąpić problemy :)

yeti 

Wysłany: 2011-01-30, 20:11   

Na moim jest firma "jhj" ale to pewnie ten. Wszystko inne się zgadza, nawet możliwość zakupu w workach, ja po prostu kupiłem w wiadereczkach po 2kg.
Dzięki harry12, uspokoiłeś mnie, dawno przeszły mi ciągoty do "eksperymantów" i trochę się martwiłem.
Przy okazji. Co myślisz o zraszaniu opryskiwaczem tego proszku po rozsypaniu na podłodze klatki? Tylko tyle by nie kurzył się przy wrzucaniu słomy? Jakoś nie mam ochoty posypywać nim ściółkę zwłaszcza, że rzadko kiedy jest ona w moich klatkach wilgotna po wierzchu bo dościelam pomiędzy sprzątaniami.

Odpowiedz do tematu